0

Evropski derbi pripao Vojvodini

Evropski derbi u Superligi je pripao Vojvodini. Novosađani su na „Krađorđu“ savladali Partizan sa 3:2 u utakmici prepunoj uzbuđenja. Meč je obeležio prelep pogodak Stanisavljevića iz slobodnog udarca, dva gola Abubakara koji se nije radovao i isključenje nervoznog Brašanca. Domaći tim je u vođstvo stigao već u sedmom minutu. Posle velike greške Dornelaša, Ivanić je primio loptu i krenuo u trk ka golu Partizana, Živković je istrčao, ali nije imao sreće jer je lopta pogodila Balažica i odbila se ka golu, Ivanić je brzo ustao, Fabrisio pokušao uklizavanjem da spreči pogodak, ali je Mirko bio spretniji i smestio loptu u mrežu. Posle faula Oumarua nad Vasilićem sudija je dosudio slobodan udarac za Vojvodinu sa nekih 13-14 metara. Iako je bilo iskosa sa desne strane, Stanisavljević je uzeo loptu i zaista prelepim i veoma preciznim udarcem poslao loptu u gol. Doduše, čuvar mreže crno-belih je sigurno mogao mnogo bolje da reaguje. Napadali su zatim i jedni i drugi, a veliku šansu je propustio Andrija Živković u 31. minutu kada je ostao potpuno sam negde oko penala, ali je glavom prebacio gol. Ali, samo osam minuta posle njegovog promašaja, posle velike gužve na sredini terena lopta je došla do Brašanca koji je sjajnim pasom pronašao Oumarua koji je izbegao ofsajd zamku, izašao sam pred golmana i lagano poslao loptu iza Žakule. Posle postignutog gola se nije radovao, jer je nekada nosio dres crveno-belih iz Novog Sada. Drugo poluvreme je bolje započeo Partizan, a u 48. minutu je Božinov postigao pogodak koji je opravdano poništen zbog ofsajda.Imali su šanse i jedni i drugi, a onda je u 61. minutu Vojvodina uvećala prednost. Opet je Fabrisio odreagovao očajno, Stanisavljević dodao do Ožegovića koji je izbegao ofsajd zamku, uz pomoć slabe reakcije Balažica, izašao sam ispred Živka Živkovića i poslao loptu u dalji ugao. Ipak, prednost od dva gola je na snazi bila svega osam minuta, jer je ponovo Oumaru uzeo stvar u svoje ruke.Fabrisio je šutirao snažno iz slobodnog udarca, Žakula odbranio, a to je odlično pratio Abubakar, natrčao na odbijenu lopt i postigao gol. Kao i kod prvog, ni kod drugog gola se nije radovao. Imala je Voša priliku odmah da uzvrati, ali je Đurić sa nekih desetak metara poslao loptu visoko preko prečke. Onda je Brašanac napravio veliku glupost. Izgubio je loptu u 72. minutu, zatim napravio faul, a sudija nije imao dilemu, poslao ga je u svlačionicu. To je pomoglo Vojvodini koja je u 83. minutu imala praktično siguran pogodak, ali se isprečio Balažic fantastičnim uklizavanjem. Do kraja meča su dve velike šanse propustili Paločević (86. minut) i Ivanić samo minut kasnije. U nadoknadi vremena je i Vojvodina ostala sa deset igrača, jer je Đurić dobio crveni karton. PROČITAJTE JOŠ:Matić o Mesiju, Ronaldu, Tureu, Srbiji, Mitroviću, idealnom timu…Jugoslavija je zlato “kalča”Donald zadužio crveno-beli dresLekari Premijer lige zameraju Murinju zbog udaljivanja Eve Karneiro iz timaNastić: Dolaskom u Zvezdu povezaću se sa svojim korenimaVIDEO: Kad lekar francuske reprezentacije peva himnu, jer je tehnika u Areni zakazalaSkandal u Montrealu: Kirijos uvredio Vavrinku (VIDEO)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,