0

Everton srušio Čelsi, pobede Sitija i Arsenala

Pobedu Evertonu doneo je Stiven Nejmsit het trikom – u 17, 22. i 83. minutu – kada je sa ivice peterca kroz noge matirao golmana Asmira Begovića, dok je strelac jedinog gola za goste bio srpski fudbaler Nemanja Matić pravim projektilom sa oko 25 metara u 36. minutu.

Everton je potpuno zasluženo srušio izabranike Žozea Morinja koji zauzimaju mesto u “donjem domu” tabele sa svega četiri boda iz pet utakmica.

Siti je zadržao maksimalan učinak u šampionatu, a najzaslužniji za peti trijumf “građana” bio je mladi rezervista Keleči Ihenačo. Kamerunski napadč zaemenio je u 90. minutu Vilfreda Bonija i posle nekoliko trenutaka zatresao gol domaćina.

Mnogo lakši posao imao je Arsenal, koji je na Emirejtsu savladao Stouk golovima Tea Volkota u 35. i Olivijea Žirua u 85. minuta.

Prvi poraz u prvenstvu i to minimalnim rezultatom doživeo je Stouk na gostovanju u Votfordu. Jedini gol na meču postigao je napadač domaćih Odion Igalo u 59. minutu.

Na ostalim utakmicama Norič je bio ubedljiv protiv Bornmuta (3:1), dok golova nije bilo na susretu Vest Bromviča i Sautemptona.