0

Everton šokirao Sautempton

Dva gola za gostujući tim postigao je Belgijanac Romelu Lukaku, dok je tačku na ubedljiv trijumf stavio Barkli. Junak meča svakako je Lukaku koji je ne samo bio efektni realizator dva gola, već i kreator akcija.

Lukaku je prvo u 22. minutu posle idealnog centaršuta Konea, iz visokog skoka glavom smestio loptu u mrežu Sautemptona, da bi u 45. minutu sam započeo i završio akciju – kada je na asistenciju Barklija sa oko 16 metara iz prve pogodio mrežu protivnika.

Sautempton uprkos stalnoj ofanzivi u drugom poluvremenu jednostavno, nije mogao da nađe put ka golu Evertona, a njihovu neefikasnost na kraju je u 84. minutu kaznio Barkli golom sa oko devet metara za konačnih 3:0.

Srpski fudbaler Dušan Tadić bio je starter za Sautempton, ali je zamenjen na poluvremenu.

Filed in: Fudbalski Transferi