0

Englezi već na Evru, novi poraz Makedonije

Engleska je u San Marinu osvojila bodove kojima je osigurala učešće na kontinentalnom prvenstvu u Francuskoj kao prva ekipa do sada sa nedostižnim 21 bodom na čelu E grupe.

Meč je obeležio Vejn Runi, koji je postigao vodeći pogodak u 13. minutu iz penala i sa ukupno 49 golova izjednačio se sa legendarnim Bobijem Čarltonom na listi najboljih strelaca selekcije “Gordog Albiona”.

Slovenija je u Bazelu bila na korak od trijumfa, jer je imala vođstvo od 2:0, ali su domaćini u završnici za deset minuta preokrenuli rezultat za veliku pobedu i učvrstili drugo mesto u E grupi.

Crna Gora je u Podgorici rutinski pobedila Lihtenštajn (2:0), a u kombinaciji za sastav nije bio fudbaler Čukaricckog Staniša Mandić, koji je nedavno odlučio da nastupa za crnogorsku selekciju.

Austrija se pobedom nad Moldavijom (1:0) približila evropskom prvenstvu, Rusija se uključila u trku pobedom protiv Švedske istim rezultatom, a novo razočaranje navijačima priredila je Makedonija porazom u Luksemburgu (1:0).

Reprezentacija Makedonije pod vođstvom Ljubinka Drulovića nije iskoristila penal pet minuta pre kraja susreta, a primila je gol u drugom minutu sudijske nadoknade.

Rezultati:

C grupa:

Luksemburg: Luksemburg – Makedonija 1:0 (Til 90+2)

Lavov: Ukrajina – Belorusija 3:1 (Kravec 7, Jarmolenko 30, Konopljanka 40. penal – Kornilenko 62. penal)

Ovijedo: Španija – Slovačka 2:0 (Alba 5, Inijesta 30. penal)

Tabela: Španija i Slovačka po 18 bodova, Ukrajina 15, Belorusija i Luksemburg po 4, Makedonija 3.

E grupa:

Talin: Estonija – Litvanija 1:0 (Vasiljev 71)

Seravalje: San Marino – Engleska 0:6 (Runi 13. penal, Broli 30. autogol, Barkli 46, Volkot 68, 78, Kejn 77)

Bazel: Švajcarska – Slovenija 3:2 (Drmić 80, 90+4, Štoker 84 – Novaković 45, Cesar 48)

Tabela: Engleska 21, Švajcarska 15, Estonija 10, Slovenija 9, Litvanija 6, San Marino 1.