0

Čukarički nije uspeo, Gabala prestigla minus iz Beograda

EVROPSKI put Čukaričkog završio se u Bakuu. Brđani su platili ceh greškama u defanzivi koje je majstorski koristio dvostruki strelac Sergej Zenjov i odveo Gabalu u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope – 2:0 (1:0). Tim iz Azerbejdžana je pokazao pravo lice na svom terenu gde je uspeo da iskoristi sve slabosti srpskog tima i nadoknadi 0:1 iz Beograda. Sasvim je drugi meč bio viđen u Azerbejdžanu, jer je Gabala pokazala mnogo više nego na Banovom brdu. Sa Vojom Stankovićem u timu, kao jednom od dve izmene u timu, domaćin je igrao ofanzivnije, ali istovremeno dovoljno oprezno da Brđanima ne dozvole brze kontre. Čukarički je i revanš počeo bez rovitog Matića, a uglavnom se uspešno branio, s tim da je odbrana napravila previše grešaka. Nemanja Stevanović je čudesno u 28. minutu odbrani udarce Zenjova pa Antonova. Ali, Pjasentin i Ostojić zaspali su u 41. minutu pa je Sergej Zenjov pokazao da je majstor na petoparcu – 1:0. Probacio je loptu kroz noge Pjasentinu i zaparao mrežu. Imao je Čukarički u prvom delu tri lepe prilike, Bezotosni je dva puta maestralno odbranio udarce Jankovića (30), pa Stojiljkovića (45), a napadač belih nije imao sreće posle kornera u 37. minutu. Ostojić i Janković su zaista izuzetno slabo reagovali u 53. minutu jer su dozvolili Zenjovu da dođe do desetak metara od Stevanovića i bukvalno bez bloka rutinski pošalje loptu u sam ćošak. Čukarički se posle toga potpuno otvorio, pokušavali su sa distance Pavlović, Bojić i Brežančić, ali je Nikola Stojiljković imao kolosalnu priliku u 79. minutu. Pretrčao je dvojicu štopera, izašao sam pred Bezotosnog i prebacio ceo gol. Ušao je i Igor Matić, igrali su gosti viktorije u finišu, ali nisu uspeli da postignu gol za prolaz.GABALA – ČUKARIČKI 2:0 (1:0)STRELAC: Zenjov u 39. i 53. minutu. Stadion: “Baksel arena”. Gledalaca: 9.000. Sudija: Radek Prihoda (Češka) 7.GABALA: Bezotosni 7 – Abasov 6, Rafael 6,5, Stanković 6,5, Rikardinjo 6,5 – Gaj 6,5, Sadigov 6,5 – Zenjov 7,5, Husejnov 6,5, Zargarov 6 (od 70. Dašdamirov -) – Antonov 6,5 (od 89. Dodo -).ČUKARIČKI: Stevanović 6,5 – Stojković 6, Pjasentin 5,5, Ostojić 5,5, Brežančić 6,5 – D. Srnić 6 (od 56. Regan 6), Janković 6 (od 76. Matić -) – S. Srnić 6 (od 81. Mandić -), Bojić 6, Pavlović 6 – Stojiljković 6.IGRAČ UTAKMICE: Sergej Zenjov (Gabala).

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,