0

Borusija "gazi" bez milosti – 41 gol u 11 mečeva!

Borusiji je ovo bio 11 takmičarski meč u sezoni u svim takmičenjima, a u tim utakmicama postigli su 41 gol. “Milioneri” su u pet kola Bundeslige postigli 18 golova i primili samo tri i zahvaljujući toj gol-razlici su prvi u odnosu na Bajern, koji takođe ima svih pet pobeda.

Golove za Borusiju postigli su Jonas Hofman, Šinđi Kagava, kao i Pjer-Emerik Obamejang, kome je ovo bio šesti gol u sezoni i sada se izjednačio sa Tomasom Milerom iz Bajerna na vrhu liste strelaca.

Bajer je ovako nastavio lošu i neefikasnu seriju u prvenstvu Nemačke. Ovo mu je bio treći poraz, a u prvih pet kola postigao je samo tri gola i sada ima samo šest bodova na 13. mestu tabele.

Rival Partizana u Ligi Evropa, Augsburg, zabeležio je prvu pobedu u prvenstvu ove sezone, pošto je kod kuće pobedio Hanover sa 2:0. Crveno-zeleno-beli su sav posao završili u tri minuta prvog poluvremena.

Prvo je Aleksander Esvajn u 29. minutu sjajno primio pas i sa ivice šesnaesterca je smestio u donji levi ugao. Samo tri minuta kasnije dosuđen je penal, a Paul Ferheg je bio siguran za 2:0. Domaći tim je imao još dve šanse do kraja meča, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Augsburg sada ima četiri boda, a Hanover je ostao na jednom bodu.

Fudbaleri Šalkea pobedili su u gostima Štutgart sa 1:0 u utakmici petog kola nemačke Bundeslige. Jedini gol na utakmici postigao je Leroj Sane u 53. minutu.

Sane je iskoristio pas Mejera sa sredine terena, ušao u kazneni prostor domaće ekipe, prevario jednog odbrambenog igrača i poslao loptu u mrežu.

Šalke je posle pet odigranih kola četvrti na tabeli Bundeslige sa deset bodova, dok je Štutgart pretposlenji, bez bodova.

Rezultati:

Borusija Dortmund – Bajer Leverkuzen 3:0 (Hofman 19, Kagava 58, Obamejang 74. penal)

Augsburg – Hanover 2:0 (Esvajn 29, Verheg 32. penal)

Štutgart – Šalke 0:1 (Sane 53)

Odigrano juče: Keln – Borusija Menhengladbah 1:0, Hamburger – Ajntraht Frankfurt 0:0, Darmštat – Bajern Minhen 0:3, Volfsburg – Herta 2:0, Verder – Ingolštat 0:1.

Odigrano u petak: Majnc – Hofenhajm 3:1.

Tabela: Borusija Dortmund i Bajern Minhen po 15 bodova, Volfsburg 11, Šalke, Keln i Ingolštat po 10, Majnc 9, itd.

Filed in: Fudbalski Transferi