0

Bezidejni Partizan prosipa bodove i u Humskoj

OMRSIŠE se i Nišlije. Letnja rasprodaja crno-belih nastavljena je i u Humskoj. Posle tri poraza na gostovanjima, Partizan je kiksnuo pred svojim navijačima protiv Radničkog iz Niša i tako posle samo devet odigranih prvenstvenih utakmica uspeo da „podeblja“ zaostatak na ogromnih 10 bodova – 0:0. Čvrstina Nišlija i sporiji protok lopte u veznom redu Partizana doprineli su da prvih 45 minuta proteknu bez mnogo uzbuđenja. Domaćin je konstantno kružio oko dobro postavljenog bedema Nišlija, a centaršutevi sa bokova nisu donosili nikakav rezultat. O nemoći domaćina da otključa jednu od najčvršćih odbrana lige dovoljno govori podatak da je u tom delu igre zapretio samo Oumaru u 11. minutu, ali je njegov pokušaj sa desetak metara iskosa završio visoko preko gola. Doktor Džekil sa evropske i mister Hajd sa domaće scene je i u nastavku tumarao između velike želje i bezidejnosti u završnici napada. Lice i naličje nemoći Milinkovićevih izabranika u Superligi, gde su se kiksevi poslednjih nedelja nizali kao na traci, dominiralo je i u trenucima kada je u igru ušao najiskusniji – kapiten Saša Ilić. Bugarski internacionalac Valerij Božinov je i dalje bio bez upotrebljivih lopti, dok Kamerunac Oumaru nije bio na nivou nekih ranijih partija. Sa svakim novim minutom koji je protekao nervoza je postajala sve veća, a i Nišlije su sve češće pretile iz brzih i dobro organizovanih kontranapada. Uzdahe domaćih navijača izazvali su samo Oumaru dobrim šutom u 57. minutu i Šaponjić šest minuta kasnije čiji je šut Jovanović sjajno ukrotio. Sve ostalo predstavljalo je stihiju koja nije dala rezultat, ali jeste produbila agoniju u kojoj se crno-beli od početka sezone u Superlige. UPRAVA NAPOLjE,KIZO ODLAZINEZADOVOLjSTVO navijača još jednim očajnim izdanjem crno-belih najbolje su posle utakmice osetili čelnici Partizana i trener Milinković. Odmah posle poslednjeg zvižduka Dimitrijevića začuli su se povici – Kizo odlazi i uprava napolje. PARTIZAN – RADNIČKI N 0:0STADION Partizana. Gledalaca:3000. Sudija: Dejan Dimitrijević (Loznica).PARTIZAN: Ž.Živković 6– Bandalovski 6,5, Balažic 6, Dornelaš 6, Leković 6– Jevtović 5,5, Brašanac 5,5, Lukić 6(od 55. Ilić 6) – A.Živković 6, Oumaru 6(od 74. Stevanović -), Božinov 5,5(od 62.Šaponjić 5,5).RADNIČKI: Jovanović 7,5 – Petrović 6(od 56.Đorđević ), R.Bulatović 7, Lakić – Pešić 6,5, D.Bulatović 7 – Bogdanović 7, Marjanović 6,5, Blažić 7,5, Zemljanuhin 6,5(od 90. Mrkić -), Apostolović 7(od 67. Tomić -) – Ašćerić 7.Igrač utakmice: Aleksandar Jovanović (Radnički).PROČITAJTE I OVO:* Rakočević: Četvrto mesto nije neuspeh, lakše sa Bobijem* Kvalifikacije za OI: Evropa bez povlastica* Bogdanović: Sve je išlo super, a onda…* Zvezda slavila protiv Šumadije: Pobeda za Zvonka* Marković: Ovo nas neće slomiti* Paspalj: Srbija je uvek u vrhu* Srđan Plavšić – Sad svi znaju atom-mrava

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,