0

Barsa pobedila Galaksi pred "milion" ljudi

Fudbaleri Barselone pobedili su u Pasadeni, u Kaliforniji, Los Anđeles Galaksi sa 2:1 na Međunarodnom kupu šampiona.

U duelu evropskog šampiona i prvaka američke MLS lige golove su postigli Luis Suarez u 45. minutu i Serhi Roberto u 56, dok je jedini gol za Galaksi postigao Mendiola.

Utakmicu je na Rouz Bolu posmatralo 93.226 gledalaca što je najbolja poseta jednoj fudbalskoj utakmici u kojoj je nastupio tim iz MLS lige. Trener Barselone Luis Enrike nije poveo na put svoja dva najbolja igrača Lionela Mesija i Nejmara.

“Trenirali smo samo sedam dana i mnogo smo putovali, pa moram biti zadovoljan. Sve ukupno zadovoljan sam igrom, intezitet je bio sličan onome sa treninga”, rekao je Enrike.

U prvom poluvremenu za Galaksi su igrali Robi Kin (najkorisniji igrač američke lige) i novi fudbaler Stiven Džerard, koji je ovog leta došao iz Liverpula. Barselona je u poluvremenu zamenila sedmoricu igrača, a Galaksi ceo tim. Priliku su uglavnom dobili mladi fudbaleri.

U drugoj utakmici na Međunarodnom kupu šampiona, Mančester junajted je pobedio San Hoze sa 3:1.

Golove za engleski tim postigli su Huan Mata u 32. minutu, Memfis Depaj u 37. i Andreas Pereira u 61. minutu. Jedini gol za američki tim postigao je Fatai Alaše u 42. minutu.

Filed in: Fudbalski Transferi