0

Austrija na EP, Runi najbolji strelac u istoriji Engleske

Austrija je pobedom u Stokholmu osigurala plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj, a strelci u trijumfu nad Švedskom bili su David Alaba u devetom, Mark Janko u 77. i Martin Harnik u 38. i 88 minutu. Jedini gol za domaću selekciju postigao je Zlatan Ibrahimović u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Crna Gora je trijumfom na gostovanju u Kišinjevu zadržala šansu da se plasira na kontinentalni šampionat naredne godine. Crna Gora slavila je golovima Stefana Savića u devetom minutu i autogolom Petrua Racua u 65. minutu. Staniša Mandić, momak koji je osvojio Mundijalito sa selekcijom Srbije a potom odlučio da nastupa za Crnu Goru, debitovao je na ovom meču.

U Grupi G Austrija ima 22 boda i zauzima prvo mesto, Rusija je druga sa 14, dok je Švedska treća sa 12. Crna Gora je četvrta sa 11. Lihtenštajn je peti sa isto toliko bodova, dok je Moldavija, poslednja sa dva.

Reprezentacija Španije je u Skoplju sa 1:0 savladala Makedoniju u meču Grupe C, pa je tako došla nadomak plasmana na EP. U istoj grupi Slovačka i Ukrajina odigrali su nerešeno bez golova, a Belorusija je sa 2:0 pobedila Luksemburg.

Španija dva kola pre kraja kvalifikacija zauizima prvo mesto u Grupi C sa 21 bodom, Slovačka je druga sa 19, dok je Ukrajina treća sa 16. Belorusija, Luksemburg i Makedonija nemaju šansu da se plasiraju na kontinentalni šampionat.

Engleska je u meču Grupe E savladala pred svojim navijačima Švajcarsku sa 2:0, Slovenija je u Ljubljani bila bolja od Estonije sa 1:0, dok je Litvanija sa 2:1 bila bolja od San Marina.

Fudbaler Mančester Junajteda Vejn Runi postao je na Vembliju najbolji strelac u istoriji reprezentacije Engleske. Runi je postigao svoj 50. gol za Englesku, čime je prestigao Bobija Čarltona koji je strelac bio 49 puta.

U Grupi E Engleska je prva sa 24 boda, Švajcarska je druga sa 15, Slovenija je na trećem sa 12, dok je Estonija na četvrtom mestu sa 11 bodova, a Litvanija na petom sa devet.

Filed in: Fudbalski Transferi