0

Arsenal i Liverpul, sjajna predstava bez golova

Fudbaleri Arsenala i Liverpula igrali su u Londonu 0:0, u poslednjoj utakmici trećeg kola Premijer lige.

Liverpul je treći na tabeli engleskog prvenstva sa sedam bodova, tri više od devetoplasiranog Arsenala.

Iako nije bilo golova, utakmica je bila izrazito zanimljiva, a obe ekipe su imale veliki broj izglednih prilika za pogodak.

Liverpul je bio bolji i konkrentniji u prvom poluvremenu, ali je šuteve Kristijana Bentekea, Džejmsa Milnera i Roberta Firmina odlično branio Petr Čeh. Filip Kutinjo pogodio je prečku i stativu.

Najbolju priliku za Arsenal imao je Aleksis Sančes u drugom poluvremenu, kada je pogodio stativu. Londonski klub je do gola mogao i u samom finišu, ali je Simon Minjole odbranio dobar šut iz daljine Aleksa Čembrlena. Ne smemo izostaviti ni sjajnu priliku koju je propustio Olivije Žiru.

Srpski fudbaler Lazar Marković nije bio u sastavu Liverpula.

Odigrano juče: Everton – Mančester Siti 0:2, Votford – Sautempton 0:0, Vest Bromvič Albion – čelsi 2:3.

Odigrano u subotu: Kristal Palas – Aston Vila 2:1, Lester – Totenhem 1:1, Mančester Junajted – Njukasl 0:0, Norič – Stouk 1:1, Sanderlend – Svonsi 1:1, Vesthem – Bornmut 3:4.

Tabela: Mančester Siti 9 bodova, Lester, Liverpul i Mančester Junajted po 7, Kristal Palas 6, Svonsi 5, Everton, Norič, Arsenal i Čelsi po 4…

Filed in: Fudbalski Transferi