0

Adio Kaljari, Berardi srušio Milan

Fudbaleri Kaljarija izgubili su na svom terenu od Palerma sa 0:1, u utakmici 36. kola italijanskog prvenstva i dva kola pre kraja ispali iz Serije A. Jedini gol na utakmici postigao je Franko Vaskes u devetom minutu.

Kaljari je pretrpeo 20. poraz u prvenstvu, ima 28 bodova i uz Parmu i Čezenu sledeće sezone igraće u Seriji B. Palermo je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede.

Najzaslužniji za pobedu Sasuola bio je trostruki strelac Domeniko Berardi, koji je golove postigao u 14, 31 i 78. minutu. Golove za “rosonere” postigli su Đakomo Bonaventura u 33. minutu i Aleks u 51. minutu. Ovo je druga vezana pobeda za Sasuolo.

Fudbaleri Đenove pobedili su u Bergamu ekipu Atalante sa 3:1 i ostali u trci za plasmanom u Ligu Evropa. Domaći su poveli u 18. minutu golom Mauricija Pinilje iz penala, a izjednačio je Leonardo Pavoleti u 30. minutu. Vođstvo Đenovi doneo je Andrea Bertolači golom u 57. minutu, a zatim je dva pogotka postigao Jago Falke u 61. i 73. minutu.

Verona je kao domaćin pobedila Empoli sa 2:1, a Torino je na svom terenu pobedio Kjevo sa 2:0.

Rezultati i strelci 36. kola Serije A:

Sasuolo – Milan 3:2 (Berardi 13, 31, 77 – Bonaventura 33, Aleks 51)

Torino – Kjevo 2:0 (Lopez 51, 69)

Verona – Empoli 2:1 (Moras 24, Sala 67 – Saponara 6)

Atalanta – Đenova 1:4 (Pinilja 18. penal – Pavoleti 30, Bertolaći 57, Falke 61, 73)

Kaljari – Palermo 0:1 (Vaskez 9)