0

Abubakar doneo pobedu Partizanu u LE: Čekalo se šest godina

ŠEST godina se u Humskoj čekala pobeda u grupnoj fazi evropskog takmičenja i konačno je dočekana. Oumaru je trasirao put sa dva sjajna gola, a Andrija Živković pečatirao sudbinu holandskog Alkmara – 3:2. Da podsetimo crno-beli su prethodni trijumf u Ligi Evrope ostvarili još u decembru 2009. protiv Šahtjora (1:0) u takmičarski nevažnoj utakmici. Najavljivao je Zoran Milinković u danu pred duel sa Alkmarom da će njegovi izabranici pokazati da nisu zaboravili da igraju fudbal, ali je poseta od svega 10-ak hiljada ljudi u Humskoj pokazala da nije bilo mnogo onih koji su verovali da takve želje mogu da postanu realnost. Uvodni trenuci utakmice pokazali su da su najave imale pokrića i da za razliku od utakmica na domaćoj sceni “valjku” nije nedostajalo goriva. Za komandama je kao i mnogo puta ovog leta sedeo razigrani i požrtvovani Abubakar Oumaru, koji je konstantno zaluđivao odbranu gostiju. Sa konkretnim i kreativnim Andrijom Živkovićem ubačeno je preko potrebno svetlo u mračni tunel kroz koji su crno-beli tumarali prethodnih nedelja. Rezultat je stigao već u 15.minutu kada je upravo pomenuti tandem bio u glavnim ulogama, s tim što je Živković asistirao, a Oumaru zakucao loptu iza leđa Rošea. Delovao je Partizan staloženo i autoritativno na terenu u prvih pola sata, ali ga to nije sprečilo da kao i mnogo puta ranije primi gol iz prve ozbiljnije akcije rivala. Prekid, loše snalaženje u gužvi pred Živkovićevim golom začinjeno je kontra asistencijom Jevtovića za Van Lindena i ružno lice nervoze je počelo da se pomalja. Da ne skrene sve u smeru koji ni jedni ni drugi nisu zaslužili po prikazanom postarao se ponovo nezadrživi Kamerunac. Skandiranje njegovog imena sa tribina ubrizgalo mu je dodatnu injekciju samopouzdanja, a rezultat su Holanđani osetili već u 39.minutu. Vulićević je poslao milimetarski precizan pas u srce šesnaesterca, a najbolji pojedinac utakmice je majstorski odreagovao za 2:1. Nije Partizan briljirao u nastavku, ali je protiv rivala koji nije pokazivao nikakav ofanzivni potencijal bilo dovoljno i mudro trošenje vremena. Srca navijača Partizana praktično su zaigrala samo u 62.minutu kada je Živković majstorski odbranio šut Guveleva, a da pravda bude maksimalno zadovoljena, preciznije da bodovi ostanu tamo gde im je po prikazanom i mesto postarao se Andrija Živković u 88.minutu kada je rutinirano matirao Rošea, posle asistencije Saše Ilića. Henriksenova “lepotica” u poslednjim trenucima je predstavljala samo jagodu na šlagu lepe fudbalske predstave.ZVIŽDUCI BABOVIĆUNAVIJAČI Partizana, bar oni sa istočne tribine pronašli su “dežurnog krivca” za slabije rezultate u poslednje vreme – Stefana Babovića. Stari sukob koji dugo nije bio aktivan bio je sinoć aktuelan pri svakom kontaktu kapitena sa loptom. Po pravilu sa istoka su u tim trenucima stizali zvižduci, a na kraju utakmice je Babović imao kraću raspravu sa grupom navijača. VIDEO: RTS

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,